Νέα διάκριση στο διαγωνισμό “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ”

Η Διευθύντρια κ. Θωμά Μαγδαληνή και ο Σύλλογος Καθηγητών του 1ου Γυμνασίου συγχαίρουν θερμά τη μαθήτρια Γκαρλαούνη Ιωάννα, και το μαθητή Γεωργούλα Νικόλαο, της Β’ Τάξης  για τη διάκρισή τους στον 84ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό  «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ», της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (Ε.Μ.Ε.)  για το σχολ. έτος 2023-24.

Η επιτυχία τους αυτή τους εξασφαλίζει την πρόκριση για συμμετοχή  στην επόμενη διαγωνιστική φάση 41η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ», η οποία θα διεξαχθεί το Σάββατο, 24 Φεβουαρίου 2024. Την προετοιμασία των μαθητών συντόνισε ο κ. Δάμπασης Νικόλαος ΠΕ03, μαθηματικός του σχολείου μας.

Τους   ευχόμαστε καλή επιτυχία  στη συνέχεια αυτής της προσπάθειας, αλλά και σε όλους τους μελλοντικούς τους στόχους!

Συγχαρητήρια, επίσης, και σε όλους τους μαθητές/τριες που συμμετείχαν στον διαγωνισμό.

Σύνταξη του άρθρου: Δάμπασης Νικόλαος ΠΕ03