Διάκριση  Μαθητών/τριών μας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθηματικών της Ε.Μ.Ε.  «ΘΑΛΗΣ»

Η Διευθύντρια κ. Θωμά Μαγδαληνή και ο Σύλλογος Καθηγητών του 1ου Γυμνασίου συγχαίρουν θερμά τις μαθήτριες Γκαρλαούνη Ιωάννα, Κοντοκώστα Παναγιώτα και τους μαθητές Γεωργούλα Νικόλαο, Ζάχο Φίλιππο και Τζήμα Αλέξανδρο της Β’ Τάξης  για τη διάκρισή τους στον 84ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό  «Ο ΘΑΛΗΣ»  της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (Ε.Μ.Ε.)  για το σχολ. έτος 2023-24.

Η επιτυχία τους αυτή τους εξασφαλίζει την πρόκριση για συμμετοχή  στην επόμενη διαγωνιστική φάση «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ», η οποία θα διεξαχθεί το Σάββατο, 20 Ιανουαρίου 2024. Την προετοιμασία των μαθητών συντόνισε ο κ. Δάμπασης Νικόλαος ΠΕ03, μαθηματικός του σχολείου μας.

Τους   ευχόμαστε καλή επιτυχία  στη συνέχεια αυτής της προσπάθειας, αλλά και σε όλους τους μελλοντικούς τους στόχους!

Συγχαρητήρια, επίσης, και σε όλους τους μαθητές/τριες που συμμετείχαν στον διαγωνισμό.

Σύνταξη του άρθρου: Τριανταφύλλου Ελένη, ΠΕ06