Εγγραφή μαθητών/τριών στην Β’ και Γ’ Γυμνασίου

Για την εγγραφή των Μαθητών στην Β’ και Γ’ Γυμνασίου, απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά
[πρέπει να προσκομισθούν στο σχολείο ή να αποσταλούν (υπογεγραμμένα ψηφιακά μέσω gov gr ή με το γνήσιο της υπογραφής από δημόσια υπηρεσία) στο mail του σχολείου mail@1gym-lamias.fth.sch.gr , μέχρι την ημερομηνία έναρξης των μαθημάτων]:

Υπεύθυνες Δηλώσεις  (τρεις) Γονέα/ Κηδεμόνα που θα αφορούν:

1. Tην κηδεμονία και την ενημέρωσή του για τη φοίτηση του/της μαθητή/τριας από το σχολείο.
  2. Tην έγκριση ανάρτησης φωτογραφιών του μαθητή/τριας από δράσεις του σχολείου μας στην ιστοσελίδα μας, Tην συναίνεση στους περιπάτους πεζή και Tην πρόωρη αποχώρηση του/της μαθητή/τριας από το σχολείο σε περίπτωση τροποποίησης του ωρολογίου προγράμματος.
  3. Την παραλαβή μαθητή/τριας σε έκτακτη ανάγκη

Στην περίπτωση διάσπασης της συμβίωσης, είτε αυτή έχει συντελεσθεί με γάμο ή με σύμφωνο συμβίωσης των κηδεμόνων θα πρέπει να υποβάλλουν και οι δύο υπεύθυνες δηλώσεις με τα προσωπικά τους στοιχεία.

Οι Υπεύθυνες Δηλώσεις θα σας δοθούν από το σχολείο ή μπορείτε να τις κατεβάσετε:

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΗΔΕΜΟΝΙΑΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ/ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗΣ ΠΕΡΙΠΑΤΟΥ ΠΕΖΗ/ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΥΛΙΚΟΥ