Απονομή βραβείων για το Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης»

Μέσα σε κλίμα χαράς και ενθουσιασμού απονεμήθηκαν στους μαθητές και μαθήτριες από την Α΄ και Γ΄ τάξη τα Βραβεία Αριστείας, καθώς και οι Έπαινοι Συμμετοχής για τον Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης»  που απεστάλησαν από τους διοργανωτές.

Ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής «Αριστοτέλης» 2023, ο οποίος διοργανώθηκε από το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών (Τμήμα Φυσικής) και την Ελληνική Εταιρεία Φυσικής για την Επιστήμη και την Εκπαίδευση, πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 10 Μαρτίου 2023 εντός σχολικού ωραρίου υπό την επίβλεψη της καθηγήτριας του μαθήματος της Φυσικής κ. Καραγεώργου Ειρήνης (ΠΕ04.05) και με τη συνδρομή εκπαιδευτικών του σχολείου.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και στις μαθήτριες της Α΄ και Γ΄ τάξης που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό εκπροσωπώντας το 1ο Γυμνάσιο Λαμίας. Ευχόμαστε σε όλα τα παιδιά ανάλογες επιτυχίες!

Εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων του 1ου Γυμνασίου Λαμίας

Βελέντζα Παναγιώτα