Ομιλία – Παρουσίαση με θέμα «Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός»

Μια εξαιρετικά ενδιαφέρουσα ομιλία – παρουσίαση με θέμα «Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός» είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι μαθητές και μαθήτριες της Γ΄ τάξης του 1ου Γυμνασίου Λαμίας από την Υπεύθυνη του Γραφείου ΣΕΠ της ΔΔΕ Φθιώτιδας, κ. Γαλάτη Αργυρώ.

Την Παρασκευή 17 Μαρτίου 2023, οι μαθητές και μαθήτριες ενημερώθηκαν για τις προοπτικές μετά την αποφοίτησή τους από το Γυμνάσιο, καθώς και τις επιλογές εκείνες που μπορούν να κάνουν με γνώμονα τα ενδιαφέροντά τους και – μακροπρόθεσμα – σε σχέση με την μετέπειτα επαγγελματική αποκατάστασή τους.

Η ομιλία-παρουσίαση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων με πρωτοβουλία της υπεύθυνης καθηγήτριας, κ. Γιολδάση Γεωργίας (ΠΕ88.02).

Ευχαριστούμε θερμά την Υπεύθυνη του Γραφείου ΣΕΠ της ΔΔΕ Φθιώτιδας, κ. Γαλάτη Αργυρώ για την άμεση ανταπόκρισή της στην πρόσκλησή μας.