Γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2022

Την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022 γιορτάσαμε την εθνική επέτειο του «ΟΧΙ» και της ηρωικής αντίστασης της Ελλάδας στο Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο.

Την επιμέλεια της εξαιρετικής γιορτής είχαν οι εκπαιδευτικοί Καραχρήστου Γ. ΠΕ02  και Κοντογεώργου Λ. ΠΕ02.

Υπεύθυνη για τη μουσική επιμέλεια και την προετοιμασία της χορωδίας ήταν η καθηγήτρια Μουσικής Τσιτσοπούλου Αν. ΠΕ 89.01

Στη γιορτή συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από τη Β’ και Γ’ τάξη που μας μετέφεραν με τις αφηγήσεις, τις απαγγελίες και τα τραγούδια τους στις ιστορικές μέρες του 1940.

Η Διευθύντρια κ. Βελέντζα και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Γυμνασίου συγχαίρουν τέλος τους μαθητές και μαθήτριες που συμμετείχαν στη μαθητική παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου 2022.

Η εμφάνιση τους ήταν αντικειμενικά για μια ακόμη φορά υποδειγματική!

Θερμά συγχαρητήρια και στον εκπαιδευτικό Καψιώτη Ευ. – ΠΕ11 Φυσικής Αγωγής, ο οποίος επιμελήθηκε την προετοιμασία των μαθητών/τριών.