Απονομή επαίνων στους «Ταπερίστας» του 1ου Γυμνασίου Λαμίας

Μέσα σε κλίμα χαράς και ενθουσιασμού έγινε την Πέμπτη 9 Ιουνίου 2022 στο 1ο Γυμνάσιο Λαμίας η απονομή επαίνων στους «Ταπερίστας» του σχολείου μας, που εστάλησαν από το ΚΠΕ Αρναίας, κέντρο συντονισμού της δράσης.

Οι μαθητές και μαθήτριες του τμήματος Β1 υλοποίησαν το πρόγραμμα με ζήλο και μεράκι, προβληματίστηκαν ως προς τη σπατάλη τροφής, αναθεώρησαν σχετικά με τις δικές τους διατροφικές συνήθειες, υιοθέτησαν τη χρήση σκεύους πολλαπλών χρήσεων δείχνοντας ευαισθησία και υπευθυνότητα. Τους αξίζει ένα μεγάλο μπράβο! Θερμά συγχαρητήρια και στους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας, υπεύθυνους του προγράμματος, τον κ.Λούβαρη Κωνσταντίνο (ΠΕ04.05) και την κ.Παληογιάννη Μαρία (ΠΕ80), που καθοδήγησαν τα παιδιά σ’ αυτό το υπέροχο ταξίδι, μια πολύτιμη εμπειρία για όλους.

Στόχος μας από εδώ και στο εξής η διάχυση των καλών πρακτικών σε όλη τη μαθητική κοινότητα του σχολείου μας! Ας υιοθετήσουμε όλοι τις καλές συνήθειες, ας γίνουμε όλοι Ταπερίστας!