Στο πνεύμα των Χριστουγέννων!

Μπορεί οι περιορισμοί λόγω πανδημίας να μην επέτρεψαν φέτος την οργάνωση χριστουγεννιάτικης γιορτής, όμως οι μαθητές Γκέντζος Κ. και  Πανταζής Κ. έδωσαν κυριολεκτικά  μια γιορτινή  «νότα» στην Πέμπτη 23-12-21, τελευταία εργάσιμη μέρα, περνώντας από κάθε αίθουσα του σχολείου για να παίξουν παραδοσιακά  Κάλαντα Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στις καθηγήτριες  Τσιτσοπούλου Αν. (Μουσικής) και Παληογιάννη Μ. (Οικ. Οικονομίας) που επιμελήθηκαν την προετοιμασία τους.

Στα πλαίσια, επίσης,  της επαφής με τα Χριστουγεννιάτικα ήθη και έθιμα στη Γερμανία, οι μαθητές των τμημάτων Α3 και Β3 έφτιαξαν,  με τη βοήθεια της καθηγήτριας των Γερμανικών κ. Παπαϊωάννου Χρ., από ένα πρωτότυπο Adventskalender (ημερολόγιο που μετράει αντίστροφα για τα Χριστούγεννα)  και μοίρασαν μικρές εκπλήξεις και  κάρτες με ευχές στους συμμαθητές και τους καθηγητές τους.

Frohe Weihnachten (Καλά Χριστούγεννα)