Τηλεδιάσκεψη με θέμα: «Κλιματική Αλλαγή – Ακραία Καιρικά Φαινόμενα: το σκληρό πρόσωπο της Φύσης»

Το πιο σημαντικό είναι να διαμορφώνεις ενεργούς – υπεύθυνους πολίτες.

Την Τρίτη 30 Νοεμβρίου στα πλαίσια των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας τηλεδιάσκεψη διάρκειας μίας διδακτικής ώρας με θέμα: «Κλιματική Αλλαγή – Ακραία Καιρικά Φαινόμενα: το σκληρό πρόσωπο της Φύσης», από τον κ. Ζώη Πολύζο,  Προϊστάμενο της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας, Διπλωματούχο Μηχανολόγο Μηχανικό, την οποία παρακολούθησαν οι μαθητές της Β΄ τάξης. Λόγω των μέτρων προστασίας κατά της πανδημίας, η ενημέρωση των μαθητών πραγματοποιήθηκε ταυτόχρονα εξ αποστάσεως και στα τρία στα τμήματα της Β΄ τάξης. Στόχος της συγκεκριμένης δράσης ήταν να ενημερωθούν οι μαθητές σχετικά με τα ακραία καιρικά φαινόμενα και τους τρόπους προστασίας, καθώς και τη συμβολή της Πολιτείας στην αντιμετώπιση των φυσικών καταστροφών.

Ευχαριστούμε θερμά τον ομιλητή κ. Ζώη Πολύζο, για την τόσο εμπεριστατωμένη ενημέρωση των μαθητών/τριών μας  και το χρόνο που μας αφιέρωσε.