Ενισχυτική Διδασκαλία στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση, σχολικό έτος 2021-2022

Σας ενημερώνουμε ότι στο πλαίσιο της Πράξης «Ενισχυτική Διδασκαλία στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση, σχολικό έτος 2021-22» προσφέρονται τα εξής μαθήματα : Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά, σε μαθητές και μαθήτριες που έχουν ανάγκη βελτίωσης της επίδοσής τους. Η Ενισχυτική Διδασκαλία πραγματοποιείται μετά τη λήξη του κανονικού προγράμματος.

Σε περίπτωση που μαθητής/τρια επιθυμεί να παρακολουθήσει μαθήματα Ε.Δ., είναι απαραίτητη η συμπλήρωση της σχετικής αίτησης-δήλωσης από τον/την κηδεμόνα του/της. Η αίτηση-δήλωση θα πρέπει να αποσταλεί ηλεκτρονικά στο σχολείο – συμπληρωμένη καταλλήλως και υπογεγραμμένη από τον/την κηδεμόνα – στο email mail@1gym-lamias.fth.sch.gr το αργότερο έως τη Δευτέρα 8-11-2021.

Εγκύκλιος ΥΠΑΙΘ

Αίτηση-Δήλωση