Ψηφιακό Σχολείο

Ψηφιακό σχολείο

Ιστότοπος Σχολικών Βιβλίων σε ψηφιακή μορφή του Υπουργείου Παιδείας Έρευνας & Θρησκευμάτων.

Αγαπητέ επισκέπτη,

Με ιδιαίτερη ικανοποίηση σας χαιρετίζουμε στην  ιστοσελίδα του 1ου Γυμνασίου Λαμίας.
   Μέσα από την  ιστοσελίδα μας μπορείτε να ενημερώνεστε για τις διάφορες εκδηλώσεις, να διαβάζετε ανακοινώσεις που αφορούν τη λειτουργία του σχολείου.
  Μπορείτε να βρείτε διάφορους τομείς δράσεις και χρήσιμες πληροφορίες που αφορούν τη Σχολική Μονάδα ιστορικό, διδακτικό προσωπικό, μαθητική κοινότητα, προγράμματα σπουδών, κανονισμοί λειτουργίας, υποδομή, εκδηλώσεις, δραστηριότητες, συμμετοχές μαθητών σε προγράμματα και πολλά άλλα.
    Στόχος μας είναι να καταστήσουμε την ιστοσελίδα μας ένα ανοικτό παράθυρο επικοινωνίας τόσο με τους μαθητές μας, όσο και με τους γονείς τους και γενικότερα με όλους τους εμπλεκόμενους με την σχολική ζωή.
   Σας καλωσορίζουμε λοιπόν στο διαδικτυακό μας χώρο και σας εύχομαστε ευχάριστη πλοήγηση.

Στο πλαίσιο των εκδηλώσεων Λήξης του Σχολ. Έτους 2016-17, πραγματοποιήθηκαν διάφορες εκδηλώσεις.

Στις Αθλητικές εκδηλώσεις που διοργανώθηκαν απο τον Καθηγητή Φυσικής Αγωγής Καψιώτη Ευάγγελο διεξήχθηκαν Αγώνες Μπάσκετ μεταξύ των μαθητών της Β' και Γ' Τάξης.

Όμορφες στιγμές απο τους Αγώνες

Όλες οι Αθλητικές Εκδηλώσεις του Σχολ. Έτους 2016-17   Εδώ

Χρήσιμες Συνδέσεις

Στατιστικά...